منصوریه شهرما

منصوریه در5کیلومتری شمال شرقی شهرستان بهبهان ازتوابع استان خوزستان واقع شده است.جمعیت آن تاقبل ازسرشماری سال نود 6500 نفربوده است.مردم منصوریه ازراه کشاورزی،باغداری؛فعالیت درکارخانجات صنعتی ازجمله شرکت سیمان ودیگرادارات شهرستان امرارمعاش مینمایند.منصوریه باهمت مردم ومسئولین دارای تاسیسات آبرسانی،مخابرات ،درمانگاه،کتابخانه خانه بهداشت،آموزشگاه فنی وحرفه ای،تعاونی روستایی ،آموزشگاه دخترانه وپسرانه تامقطع متوسطه ،بانک ،دوباب مسجدو4باب نانوایی است.قنات تاریخی منصوریه متعلق به دوره ساسانی میباشد.

برگزاری همایش اجرایی دربهبهان وجایگاه منصوریه
ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٩  کلمات کلیدی:

برگزاری همایش اجرایی پروژه تلفیقی احداث باغها وپرورش ماهیهای خاویاری دربهبهان وجایگاه منصوریه

این همایش باهمکاری فرماندارونماینده شهرستان بهبهان درراستای معرفی فرصتهادرحضورمسئولین,پیش کسوتان بخش کشاورزی دامپروری و170 نفرازفارالتحصیلان رشته  کشاورزی ومیهمانانی ازاستان وکارآفرین معروف کشوری (آقای برخورداری)برگزارشد.

 

سخنران بعدی آقای کوتی مدیریت باغبانی جهادکشاورزی بود.

 

ایشان دررابطه با اهمیت این طرح و1400هکتارزمین که برای آن درنظرگرفته شده گفت: به هر3نفرمتقاضی یک هکتارزمین تعلق خواهدگرفت.

 

قابل توجه آقای کوتی که مدیریت باغبانی جهادکشاورزی استان است اینکه منصوریه در5 کیلومتری بهبهان تادهه 60 ازنظرمحصولات باغی خصوصا زردآلووانگوردرکشورنمونه بود.به طوریکه دراردیبهشت ماه  از اولین مناطقی بودکه روزانه بیش از 200تن زردآلوعلاوه برمصارف داخلی شهرستان به استانهای بوشهر،کهگیلویه،لرستان،فارس ودیگرشهرهای خوزستان وحتی کشورهای حاشیه خلیج فارس صادرمینمود.انگورآن نیز به همین ترتیب .محصولاتی چون خرما،انار،انجیرو..نیزداشت که دربهبهان به فروش میرسید.اما امروز متاسفانه زردآلوی منصوریه به روزی 15 تن هم نمیرسد.بقیه محصولات هم به همین ترتیب.امیدوارم باتوجه به بیکاری جوانان منصوریه نسبت به تامین اعتباربرای احیاءباغات منصوریه اقدامات لازم صورت پذیرد.

بقیه درادامه مطلب


 
جملات الهام بخَ (7)
ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٩  کلمات کلیدی:

جملات الهام بخش برای زندگی (7)

او بی عیب نیست، شما هم همینطور و هر دوی شما هیچگاه کامل نخواهید بود اما اگر او می تواند حداقل یک بار شما را بخنداند، باعث شود دو بار به او فکر کنید، و اگر پذیرفت که یک انسان است و اشتباه می کند، با او بمانید و از جان برایش مایه بگذارید. او در وصف شما شعر نخواهد سرود، هر لحظه به شما فکر نخواهد کرد، اما بخشی از وجودش را به شما خواهد داد که می داند می توانید آن را بشکنید. به او آزار نرسانید، تغییرش ندهید و بیش از توانش از وی انتظار نداشته باشید. موشکافی نکنید، وقتی خوشحالتان می کند لبخند بزنید. وقتی عصبانیتان می کند آرامش خود را حفظ کنید. وقتی نیست دلتنگش شوید. عاشقش باشید. چون آدم کامل وجود ندارد اما همیشه یک نفر هست که با او کامل ترین لحظات را تجربه می کنید.

 
چرامرتضی حیدری ازخودَ خجالت کَید
ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٥  کلمات کلیدی:
شبی که مرتضی حیدری از خودش خجالت کشید
فریبا معصومی، دختر معلول فومنی که با پشتکار و جدیت بدون در نظر گرفتن محدودیت های جسمی برای کمک به معیشت خانواده خود کار می کند، از سوی بینندگان شبکه یک سیما به عنوان «قهرمان وجدان کاری هفته» انتخاب شد و از شبکه یک سیما سه کمک هزینه سفر مشهد هدیه گرفت.

مرتضی حیدری، مجری برنامه پایش در گفتگوی زنده تلفنی با این دختر معلول، شرایط کاری و جسمی وی را پرسید و فریبا معصومی پاسخ داد: کارهای مرا کسی نمی خرد من خیلی علاقه دارم که محصولات خودم را در نمایشگاهی به عموم مردم عرضه کنم و همانجا هم مشغول بافتن باشم.

 
دفاع شریعتی ازشهرشدن منصوریه
ساعت ۳:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٤  کلمات کلیدی:

 

صحت انتخابات بهبهان تایید شد

حاج محمدباقرشریعتی نماینده محترم بهبهان درمجلس شورای طی سخنانی دردمندانه ،مشکلات منطقه ای واستانی رابه گوش مسئولین رساند.

سرفصل سخنان ایشان که بنده ازرادیوشنیده ام به شرح ذیل است.

1-ضرورت تقسیم استان خوزستان به دلیل گستردگی ازنظرجغرافیایی وجمعیتی.

2- انتقال آب رودخانه های خوزستان به استانهای دیگرجهت مصارف صنعتی ظالمانه است.

3-درخواست ازمسئولین جهت تبدیل منصوریه به شهر.

4- انتقادازبی توجهی نسبت به رفع عوامل حادثه سیل سال گذشت دربهبهان  که جان 11 نفرراگرفت وتکرارآن درامسال که باعث مرگ شخص دیگری شد.

4-درخواست صادرشدن شناسنامه نفتی برای زیدون وبهبهان که روزانه 200 هزاربشکه نفت ازمیادین آن قابل برداشت است.

5-درخواست راه اندازی پالایشگاه گازبیدبلند2 که هم ایجاداشتغال مینمایدومحصولات آن موردنیاز کشوراست.

6- چهاربانده نمودن جاده رامهرمرز بهبهان وگچ ساران.

7-رفع مشکلات جاده تشان.

به محض دریافت متن کامل سخنرانی نماینده محترم شهرمان آنرا تقدیم حضورتان مینمایم.