منصوریه شهرما

منصوریه در5کیلومتری شمال شرقی شهرستان بهبهان ازتوابع استان خوزستان واقع شده است.جمعیت آن تاقبل ازسرشماری سال نود 6500 نفربوده است.مردم منصوریه ازراه کشاورزی،باغداری؛فعالیت درکارخانجات صنعتی ازجمله شرکت سیمان ودیگرادارات شهرستان امرارمعاش مینمایند.منصوریه باهمت مردم ومسئولین دارای تاسیسات آبرسانی،مخابرات ،درمانگاه،کتابخانه خانه بهداشت،آموزشگاه فنی وحرفه ای،تعاونی روستایی ،آموزشگاه دخترانه وپسرانه تامقطع متوسطه ،بانک ،دوباب مسجدو4باب نانوایی است.قنات تاریخی منصوریه متعلق به دوره ساسانی میباشد.

کفش کاشتنی!
ساعت ۳:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۸  کلمات کلیدی:


 کفشی که پس از استفاده می‌توان آن را در باغچه کاشت! 

گوناگون- یک شرکت هلندی به نام Oat نوعی کفش کتانی را عرضه کرده که کاملا تجدیدپذیر زیستی است. در حقیقت ویژگی این کفش عجیب در این است که به جای دور انداخته شدن می‌تواند در باغچه کاشته شود و همانند یک گیاه رشد کند.


بنابر این گزارش؛ این کفش که ظرف چند هفته آینده بر روی سایت این شرکت برای فروش عرضه می‌شود، سبزترین و تجدیدپذیر ترین کفش دنیا است.
محققان این شرکت برای اختراع این کفش قابل جوانه زدن، 2 سال تحقیق کردند. این کفش از چوپ پنبه، شاهدانه، کتان زیستی، پلاستیک تجدیدپذیر و سفیدکننده های غیرکلرات ساخته شده است.
این کفش که برنده جایزه زیستی‌ترین محصول «هفته مد آمستردام» شد به محض اینکه در خاک قرار بگیرد کاملا تجزیه می‌شود و دانه هایی که داخل زبانه بالایی آن قرار گرفته‌اند شروع به جوانه زدن کرده و یک گیاه واقعی را بوجود می‌آورند.