منصوریه شهرما

منصوریه در5کیلومتری شمال شرقی شهرستان بهبهان ازتوابع استان خوزستان واقع شده است.جمعیت آن تاقبل ازسرشماری سال نود 6500 نفربوده است.مردم منصوریه ازراه کشاورزی،باغداری؛فعالیت درکارخانجات صنعتی ازجمله شرکت سیمان ودیگرادارات شهرستان امرارمعاش مینمایند.منصوریه باهمت مردم ومسئولین دارای تاسیسات آبرسانی،مخابرات ،درمانگاه،کتابخانه خانه بهداشت،آموزشگاه فنی وحرفه ای،تعاونی روستایی ،آموزشگاه دخترانه وپسرانه تامقطع متوسطه ،بانک ،دوباب مسجدو4باب نانوایی است.قنات تاریخی منصوریه متعلق به دوره ساسانی میباشد.

فرماندار بهبهان از شناسایی 5 نقطه حادثه خیز در محورهای این شهرستان خبر داد
ساعت ٩:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۱٠/٢٤  کلمات کلیدی:

فرماندار بهبهان از شناسایی 5 نقطه حادثه خیز در محورهای این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به کمبود بودجه بخش راه بهبهان، به جز خط کشی و لکه گیری اقدام دیگری نمی توان برای اصلاح این نقاط حادثه خیز انجام داد.

تحلیل سایت آتیه بهبهان:ازاینکه تخصیص اعتبارات شهرستان بهبهان درتمام زمینه هانامتوازن وبسیارضعیف است شکی درآن نیست.حال وروز وضعیت عمرانی ،اقتصادی، اجتماعی،اشتغال و....ازضعیف هم بدتراست.مسئول کسب اعتبارات لازم دراستان کیست؟آبااینکه مادستهایمان رابالا ببریم وبگوییم درحال حاضربودجه نیست دل مقسمان دراستان به حال ما خواهدسوخت و...

 


شناسایی 5 نقطه حادثه خیز در جاده‌های بهبهان اجتماعی  15:21:33 1394/10/23

9410-9614-5 کد خبر

فرماندار بهبهان از شناسایی 5 نقطه حادثه خیز در محورهای این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به کمبود بودجه بخش راه بهبهان، به جز خط کشی و لکه گیری اقدام دیگری نمی توان برای اصلاح این نقاط حادثه خیز انجام داد.

 

حسین ملک خدایی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: 5 نقطه حادثه خیز در جاده زیدون به سمت بندر دیلم در محدوده راه های شهرستان بهبهان بشناسایی شده که آب امیری، منطقه بعد از سنگ شکن شهرداری و نقطه ای در نزدیکی سردشت از جمله این نقاط هستند.

 

وی در خصوص مشکلات فنی نقاط حادثه خیز شناسایی شده گفت: مشکلات این جاده ها بیشتر نداشتن دید و پیچ های تند جاده است و این موارد موجب وقوع حوادث رانندگی بسیاری در این مسیرها می شود.

 

ملک خدایی در خصوص انجام اقدامات لازم برای و رسیدگی به وضعیت جاده های حادثه خیز افزود: اقدامات در حد شناسایی و خط کشی و طراحی بوده و به علت کمبود بودجه به مرحله اجرا نرسیده است.

 

وی با اشاره به این که بهبهان یکی از ورودی های خوزستان و محور مواصلاتی استان با استان‌های جنوب کشور است، عنوان کرد: بخش راه بهبهان نسبت به شهرهای دیگر استان خوزستان از لحاظ بودجه بسیار ضعیف است و کل اعتبار بودجه عمرانی این شهرستان تنها یک میلیارد و 600 هزار تومان بوده‌است. در حال حاضر نیز با توجه به کمبود بودجه به جز اقداماتی مانند خط کشی و لکه‌گیری اقدام دیگری نمی‌توان انجام داد.

تحلیل سایت آتیه بهبهان:ازاینکه تخصیص اعتبارات شهرستان بهبهان درتمام زمینه هانامتوازن وبسیارضعیف است شکی درآن نیست.حال وروز وضعیت عمرانی ،اقتصادی، اجتماعی،اشتغال و....ازضعیف هم بدتراست.مسئول کسب اعتبارات لازم دراستان کیست؟آبااینکه مادستهایمان رابالا ببریم وبگوییم درحال حاضربودجه نیست دل مقسمان دراستان به حال ما خواهدسوخت واعتبارات را افزایش خواهندداد؟آقای فرمانداروقتی درحدفاصل سدزراعی جایزان تا25 کیلومتری بهبهان ودرهمان پیچهایی که منظورجنابعالی هم هست.به خاطرعبورکامیونهای سنگین صفهای کیلومتری ایجادمیشود،این فشارروانی است که باعث میشودبعضی رانندگان ماشینهای سبک برای هایی ازآن وضعیت به استقبال خطربروند.شما تمام تلاشخودرابرای گرفتن اعتبارحداقل چهاربانده نمودن این 20 کیلومتربنمایید.چراکه علاوه برتصادفات که عمده خسارات آن جبران ناپذیراست وقت زیادی هم ازمردم دراین جاده غیراستانداردگرفته میشود.