نماینده بهبهان ٰمنصوریه و...

تذکر کتبی نماینده بهبهان به صداوسیما   ---

صبح امروز در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت:
تذکر کتبی نماینده بهبهان به صداوسیما در خصوص توهین به قوم لر
چگونه صدا و سیما در ایام ا... وحدت و یکپارچگی مردم ایران با استفاده از افراد غیر مطلع و به ظاهر کارشناس با سخنان خلاف واقع قوم شریف و سربلند لر را مورد حمله و هجمه قرار می دهند؟لرهای سرافراز بخش ناگسستنی ایران و آرمان های انقلاب و ولایت هستند و پخش این سخنان سخیف از رسانه ملی شایسته این قوم سرافراز و غیرتمند نیست.

نماینده مردم بهبهان در جلسه علنی امروز مجلس به مسئولان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در خصوص بیان خلاف واقع کارشناسان صدا و سیما به قوم لر تذکر کتبی داد.
به گزارش خوانانیوز محمد باقر شریعتی در متن این تذکر عنوان کرد: در برهه ای که دولت های بیگانه درصدد انشقاق وحدت ملت مسلمان ایران است و مقام عظمای ولایت همواره بر وحدت و یکپارچگی مردم تأکید دارد، چگونه است که صدا و سیما در ایام ا... وحدت و یکپارچگی مردم ایران با استفاده از افراد غیر مطلع و به ظاهر کارشناس با سخنان خلاف واقع قوم شریف و سربلند لر را مورد حمله و هجمه قرار می دهند؟
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی یادآور شد؛ لرهای سرافراز بخش ناگسستنی ایران و آرمان های انقلاب و ولایت هستند و پخش این سخنان سخیف از رسانه ملی شایسته این قوم سرافراز و غیرتمند نیست.
شریعتی گفت: لرها در تاریخ ایران زمین نامی جاودانه اند که دلیری، شجاعت و وطن پرستی آنها بر هیچ کسی پوشیده نیست و اقداماتی از این قبیل جز کوبیدن بر طبل دشمنان ایران و در راستای حرکت کردن با اهداف آنها چیزی در پی نخواهد داشت.
نماینده بهبهان یادآور شد: در این هنگامه، وحدت رمز همدلی ملت ایران است و رهبر معظم همواره به این امر تأکید داشته اند اما متاسفانه در صدا و سیما شاهد هستیم که اظهاراتی غیر کارشناسی باعث می شود که بخش مهمی از کشور تحت الشعاع قرار گیرد. در ایام ا... فجر که با همدلی و یکپارچگی ملت ایران انقلابی بی نظیر رقم خورد به جای پرداخت به این مهم نباید با اظهارات سخیف موجبات رنجش خاطر مردم مسلمان ایران را فراهم کرد.
ایشان در پایان از مسئولین سازمان صدا و سیما خواست با ساخت سریال یا فیلم های تلویزیونی در خصوص آداب، فرهنگ، رسوم و سنن این قوم بزرگ زوایای روشن تری از تاریخ پر افتخار قوم لر را به تصویر بکشد.

/ 1 نظر / 2 بازدید
پریسا

خیلی خیلی خیلی خیلی ازت ممنونم که بهم سر زدی. اما به حضور سبزتان بازم نیازمندیم. بدو که کلی مطلب جدید دارم