هفت درمان

امروزه شناخت خواص خوراکی‌های طبیعی در دسترس و ارزانقیمت می‌تواند در درمان برخی بیماری‌ها به افراد کمک کند و بیماری آنان را بهبود بخشد، البته نباید درمان‌ها را بطور خودسرانه انجام داد زیرا ممکن است افراد دچار عوارض ناخواسته آن شوند و بهتر است در این خصوص از تجربیات افراد دیگر استفاده کرد. اکثر کارشناسان طب اسلامی، روش‌های طبیعی در درمان بیماری‌ها را جایگزین مناسبی برای روش‌های شیمیایی می‌دانند و معتقدند، مصرف داروهای مختلف هر کدام عوارض زیانباری دارد که سلامتی بخش‌های دیگر بدن را به خطر می‌اندازد.
اگر جای جوش رو صورتتان مانده، پوستتان خراش افتاده یا از بوی بد پاهایتان در رنجید و ...، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهب مطلب با ما همراه باشید:
لیموترش و جای جوش
شما می‌توانید برای از بین‌بردن جای جوش‌های صورت‌تان، روزی تا دقیقه یک قطعه لیموترش تازه را روی پوست‌تان بگذارید و بعد از هفته از داشتن پوستی صاف و شفاف لذت ببرید؛ اسید موجود در آب لیموترش سبب از بین‌رفتن جای جوش‌ها می‌شود اما اگر پوستتان‌ خشک است، از این روش استفاده نکنید.
سرکه سیب و ضرب‌دیدگی
«سرکه سیب» یکی از موثرترین مواد برای مبارزه با بیماری‌های التهابی است، بنابراین اگر قسمتی از بدن‌تان دچار ضرب‌دیدگی شده و ورم کرده است، روزی چند نوبت یک دستمال پارچه‌ای را به سرکه سیب آغشته کنید و روی قسمت متورم بمالید، یا روزی 2 بار خمیری متشکل از سرکه سیب و سفیده تخم‌‌مرغ را به مدت یک ساعت روی بخش ضرب‌دیده بگذارید.
عسل و خراش‌پوستی
«عسل» حاوی دو ماده موثر و مفید برای درمان زخم‌های ناشی از بریدگی یا خراش است؛ شکر برای از بین‌بردن رطوبت و در نتیجه از بین رفتن باکتری‌ها و پراکسید هیدروژن برای ضدعفونی کردن، شما می‌توانید برای درمان بریدگی‌‌های سطحی‌تان به سادگی از این ماده شفابخش استفاده کنید.
‌نمک و بوی بد پاها
یکی از مشکلاتی که اکثر ورزشکاران و گاهی افراد غیر ورزشکار با آن دست به گریبان‌اند، مشکلات مربوط به پاهاست. تعریق بیش از حد و بوی نامطبوع پا، به وجودآمدن قارچ‌های پوستی بین انگشتان پا و سفتی پوست بخصوص در پاشنه و انگشت شست پا، از جمله این مشکلات هستند. توصیه می‌شود برای رفع این مشکلات روزانه تا دقیقه پاهایتان را در محلولی حاوی یک لیتر آب گرم و دو قاشق چای‌خوری نمک، قرار دهید.
روغن زیتون و اگزما
خشکی و خارشِ شدید پوست در بیماری «اگزما» بسیار آزاردهنده است، اگر از این بیماری پوستی رنج می‌برید و داروهای شیمیایی هم حساسیت پوستی‌تان را بیشتر کرده‌اند، می‌توانید روزی چند نوبت یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون را روی منطقه آسیب‌دیده پوست‌تان بمالید و اگر بیماری‌تان شدید و پیشرفته است، منطقه چرب شده را با یک پوشش پلاستیکی هم بپوشانید.
شیر و آرامش
اگر می‌خواهید پیش از خوابیدن به آرامش کامل برسید و با ذهنی آرام یک خواب لذت‌بخش را تجربه کنید، نیم ساعت قبل از خواب یک لیوان شیر گرم بنوشید؛ اسیدآمینه‌ای به نام «تریپتوفان» در شیر وجود دارد که باعث ایجاد حس آرامش می‌شود.
دم‌کرده بابونه و میخچه
آسان‌ترین راه برای از بین‌بردن میخچه پا اینست که روزی 2 ساعت آن را در دم کرده «بابونه» قرار دهید. این دم کرده گیاهی، بهترین ماده برای نرم‌کردن پوست سفت شده هم به شمار می‌آید؛ در ضمن اگر دیدید پوست‌تان بعد از قرار گرفتن در دم‌کرده بابونه رنگ گرفت، اصلا نگران نشوید. مقداری آب ولرم و صابون ملایم می‌تواند مشکل شما را خیلی سریع حل کند.

/ 0 نظر / 2 بازدید