خواسته به حق مردم :ارتقا’روستای منصوریه به شهر

روستای منصوریه بهبهان در انتظار تغییر و تبدیل به شهر

 

 

 

 

 

 

 

 

بهمن پوردر گفتگوبااصحاب رسانه های خوزستانی.(مردم منصوریه هزینه تبدیل شدن به شهررا پرداخته اند)

 

خبرنگاران در ادامه از روستای منصوریه بهبهان بازدید و از نزدیک با استعدادها و مشکلات موجود در این روستا آشنا شدند. روستایی در 6 کیلومتری شهرستان بهبهان که پرجمعیت ترین روستای این شهرستان نیز محسوب می شود.

شغل اصلی اهالی روستای منصوریه، کشاورزی و دامداری است و تعدادی از جوانان روستا هم در کارخانه سیمان بهبهان مشغول بکار شده اند.

یکی از اهالی روستای منصوریه گفت: قبل از انقلاب تنها یک ایستگاه برق و یک دبستان در این روستا وجود داشت ولی امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی در تمام زمینه ها در روستای منصوریه شاهد پیشرفت هستیم.

بهمن پور میزان اراضی کشاورزی روستای منصوریه را افزون بر 2200 هکتار عنوان کرد و افزود: 350 هکتار از اراضی این روستا به باغ های میوه اختصاص دارد. انگور، سیب، انجیر، انار، زردآلو و انواع توت از میوه های غالب روستای منصوریه است.

روستای منصوریه بهبهان بر اساس آخرین آمار بالغ بر شش هزار جمعیت است و در نوروز امسال نزدیک به 50هزار نفر از مردم استان و کشور این مکان را برای تفریح انتخاب کرده اند.

اما مردم خونگرم و مهمان نواز روستای منصوریه دو تقاضا از مسئولین دارند، آری، تبدیل شدن روستا به شهر مهمترین خواسته آنان است و خواسته دیگر ساخت مجتمع فرهنگی ورزشی در روستاست.

مردم روستای منصوریه بر این عقیده اند که اگر به شهر تبدیل شوند می توانند بواسطه استعدادهای نهفته فراوانی که در این روستا موجود است خدمات قابل توجهی به شهر بهبهان ارائه دهند.

توضیح مدیرسایت:ضمن تشکر ازخبرنگارمحترم پایگاه خبری شوشان که به عرایض بنده پوشش خوبی دادند.بیکاری حدود800نفرازجوانان منصوریه وناکارآمدی قوانین روستایی درپاسخ به نیازهای مردم ،پرداخت هزینه های لازم ازجمله،واگذاری بیش از12هکتارزمین به نهادهای دولتی،همیاری درراه اندازی آبرسانی،ساخت جداول ،افزایش جمعیت ومهاجرپذیری منصوریه بخشی ازاستدلالهای مابرای تبدیل به شهراست که انشالله بیش از پیش مدنظر مسئولین قرارخواهدگرفت.

/ 0 نظر / 15 بازدید